Mi a pihenés szerepe egészségünk megőrzésében?
Segíti a testi, szellemi regenerációt, és stabilizálja a vérnyomást. Az éjfél előtti alvás hatékonyabb, mint az éjfél utáni.
Ha tele gyomorral fekszünk le, még ha 11 órát vagy annál többet alszunk is nagy valószínűséggel fáradtan ébredünk. A tele gyomor akadályozza az alvást, az alvás pedig akadályozza az emésztést.
“Ebédelj keveset Sancho barátom, és vacsorázz kevesebbet, mert a gyomor az a műhely, ahol az egészséget és az életet kovácsolják!” ( Don Quijote )
A harag, a neheztelés, vagy egy kilátástalan élethelyzet szintén elrabolhatja az álmunkat. A stresszes életmód, és a mozgásszegény életvitelünk újabb ellenségek. Aludjunk naponta legalább 7 órát, és legyünk tudatában annak, hogy a túlzásba vitt pihenés káros lehet.
60 éves korunkra már 20 évet töltünk alvással, ha éjszakánként 8 órát alszunk. Tehát életünknek 1/3-ad részét átalusszuk eddigre. Törekedjünk arra, hogy ugyanabban az időben feküdjünk le minden nap, valamint, ha lefekvés előtt a szobánkat kiszellőztetjük, sokkal jobban fogunk aludni. Elalvás előtt pedig, lélekemelő dolgokról beszélgessünk, ami megnyugtatóan hat ránk.